2023-2024 Katliam Sezonu İhaleleri

Bakanlık yine akla, vicdana, hukuka aykırı kararları ile hayvanların yaşamlarını kotalara indirgeyerek katliamlarını ihalelere konu ediyor.

2023-2024 Katliam Sezonu İhaleleri

Paylaş

Bakanlık yine akla, vicdana, hukuka aykırı kararları ile hayvanların yaşamlarını kotalara indirgeyerek katliamlarını ihalelere konu ediyor.

Türkiye, Bern Sözleşmesi olarak da bilinen Avrupa’nın Yaban Hayatı ve Yaşam Alanlarını Koruma Sözleşmesi’ne tarafken, Tarım ve Orman Bakanlığının elinde nesli tükenme tehdidi altında olan hayvanlar da dahil yabanda yaşayan hayvanlara yönelik bilimsel metotlarla elde edilmiş hiçbir verinin bulunmadığı defalarca mahkeme kararları ile tespit edilmişken, hak savunucularının yıllardır yılmadan açtığı davalar ile bu hayvanların öldürülmesini konu edinen ihaleler iptal edilmişken; Bakanlık yine akla, vicdana, hukuka aykırı kararları ile hayvanların yaşamlarını kotalara indirgeyerek katliamlarını ihalelere konu ediyor.

İşin adı: Cinayet!

Kamuoyunda infial yaratan Bolu’daki kızıl geyik av ihalesinin tek olmadığını, Türkiye’de bu yıl yine nesli tükenme tehdidi altında olan yaban keçisi ile ilgili ciddi bir katliam kararı alındığını ve tüm bu ihalelere, nesli tükenme tehdidi altında olsun olmasın avcılığın her türüne ses çıkarmamız gerektiğini hatırlatmak gerek.

Avcılık ne hobi, ne spor, ne de turizm koludur. Kamuoyu vicdanını da son derece yaralayan ve artık tarihe gömülmesi gereken bu vahşetin tamamen yasaklanması gerekmektedir. Ses çıkarın, paylaşın, tepkinizi gösterin. Rant uğruna bu hayvanların yaşamlarından, ailelerinden, yaşadıkları alanlardan edilmelerine izin vermeyeceğiz!

Görsel içerik:

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr_TRTurkish